Czy należy kupić Victozę online na cukrzycę?

 •   Kupuj leki online
 •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
 •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Opis leku Victoza

Co należy wiedzieć przed zakupem Victoza online w Polsce? Victoza to lek z grupy agonistów GLP-1 na receptę, produkowany przez firmę Novo Nordisk, którego substancją czynną jest liraglutyd. Jest on zwykle wstrzykiwany raz dziennie, często w górną część ramienia, udo lub brzuch. Victoza jest lekiem stosowanym w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 10 lat. Nie jest on uznawany za lek na odchudzanie.

Dawkowanie leku Victoza

Aby określić dawkę leku Victoza, lekarz weźmie pod uwagę historię choroby. Typowe dawki są następujące:

 • 0,6 miligrama (mg) na dobę.
 • 1,2 mg na dobę
 • 1,8 mg na dobę

Lekarz może przepisać lek Victoza w mniejszej dawce na początek i stopniowo zwiększać ją z czasem. Lekarz może zdecydować o zmianie dawki w zależności od reakcji pacjenta na lek.

Jak działa Victoza?

Victoza działa poprzez symulowanie hormonu GLP-1, który organizm wytwarza w sposób naturalny, jak inni agoniści GLP-1. Dlatego też, gdy poziom cukru we krwi wzrasta, pomaga trzustce uwolnić odpowiednią ilość insuliny. Ponadto zmniejsza wpływ glukagonu, spowalnia opróżnianie żołądka, zmniejsza głód i zmniejsza ilość cukru produkowanego przez wątrobę. Victoza bez recepty w Polsce generalnie pomaga ustabilizować insulinę i poposiłkowy poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2.

Victoza: jak skuteczna jest w odchudzaniu?

Badania kliniczne często wykazywały skuteczność agonistów GLP-1 w promowaniu utraty wagi. Większość użytkowników leków z grupy GLP-1 może oczekiwać utraty od 5 do 10% masy ciała.

Osoby chore na cukrzycę

Badania sugerują, że Victoza jest związana z lepszą kontrolą cukru na czczo i we krwi u niektórych osób i dzieci z cukrzycą typu 2, gdy jest podawana jako zastrzyk raz dziennie. Poziom HbA1c i masa ciała zmniejszają się po zwiększeniu dawki. Należy zauważyć, że lek ten nie jest przeznaczony do stosowania w kontekście diagnozy medycznej, ale raczej jako leczenie choroby, która nie jest związana ze stanem medycznym.

Ryzyko

Victoza jest bezpiecznym wyborem leczenia dla większości pacjentów. Jednak niektóre osoby nie powinny stosować tego leku. Victoza może zwiększać ryzyko rozwoju nowotworów, jeśli u pacjenta występuje osobiście lub w rodzinie rak rdzeniasty tarczycy, rzadka i dziedziczna postać raka tarczycy, lub jeśli pacjent cierpi na nieczęstą chorobę, jaką jest mnoga neoplazja endokrynna typu 2 (MEN 2).

Zanim zaczniesz kupować Victozę bez recepty w Polsce, powiedz swojemu lekarzowi o wszelkich istniejących chorobach, o których wiesz, a także o wszelkich lekach na receptę lub suplementach diety, które możesz przyjmować.

Działania niepożądane leku Victoza

Victoza może powodować działania niepożądane. Do najbardziej typowych, niewielkich działań niepożądanych należą:

 • Ból głowy
 • Zaparcia
 • Zgaga
 • Nudności
 • Kaszel, kichanie i katar
 • Zmęczenie
 • Trudności w oddawaniu moczu
 • Ból przy oddawaniu moczu
 • Uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu
 • Zaczerwienienie lub wysypka w miejscu wstrzyknięcia

Możliwe są również poważne działania niepożądane, ale występują rzadko. Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

 • Ciągły ból brzucha, który zaczyna się w lewej górnej części lub w środku, ale może się cofać.
 • Rozwój lub nasilenie depresji
 • Myśli samobójcze
 • Irracjonalne zmiany w postawie lub zachowaniu
 • Przypadek nudności i wymiotów
 • Biegunka
 • Stolce toniczne i gliniaste
 • Żółta skóra lub oczy
 • Bijące serce
 • Uczucie omdlenia lub zawroty głowy
 • Obrzęk oczu, twarzy, ust, języka lub gardła
 • Wysypka
 • Swędzenie
 • Trudności w oddychaniu lub połykaniu

Skuteczność preparatu Victoza w porównaniu z preparatem Ozempic

Cukrzycę typu 2 można skutecznie leczyć i zapobiegać związanym z nią problemom zdrowotnym za pomocą Ozempic i Victoza.

Kontrola stężenia glukozy we krwi

Poprzez zachęcanie organizmu do wytwarzania większej ilości insuliny i zapobieganie uwalnianiu przez wątrobę glukagonu do krążenia, Ozempic i Victoza mogą pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Według jednego z badań, Ozempic może być nieco lepszy niż Victoza w obniżaniu poziomu cukru we krwi, jednak stwierdzono również, że Ozempic ma więcej działań negatywnych. To właśnie za radą lekarza należy zdecydować, czy Ozempic lub Victoza są dla pacjenta najlepsze.

Zmniejszanie ryzyka sercowo-naczyniowego

Ryzyko chorób serca może wzrosnąć przy utrzymującym się wysokim poziomie cukru we krwi. Poprzez regulację poziomu cukru we krwi, zarówno Victoza jak i Ozempic mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych.

Oba leki wykazały dobre wyniki, według metaanalizy kilku badań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zapobieganiu chorobom układu krążenia, Twój lekarz może pomóc Ci zrozumieć swoje czynniki ryzyka i poprawić swoje zdrowie serca.

Utrata wagi

Żaden autorytet medyczny nie zatwierdził leku Victoza lub Ozempic do stosowania w celu utraty wagi. Jednak oba leki mają potencjał do zmniejszania apetytu i powodowania utraty wagi. Według jednego badania, Ozempic może powodować większą utratę wagi niż Victoza. Ponadto Ozempic jest związany z większymi działaniami niepożądanymi, takimi jak rozstrój żołądka, co może prowadzić do utraty wagi.

Interakcje i ostrzeżenia

Lekarz zapyta o historię osobistą i medyczną przed zaleceniem stosowania leku Ozempic lub Victoza. Oba leki opatrzone są ostrzeżeniem o wysokim ryzyku wystąpienia raka tarczycy. Jeśli u pacjenta lub członka jego rodziny występowała choroba zwana rakiem rdzeniastym tarczycy, nie należy stosować leku Ozempic lub Victoza. Również, jeśli masz zespół mnogiej gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej typu 2, nie powinnaś stosować tych leków.

Ryzyko wystąpienia zapalenia trzustki, czyli zapalenia trzustki, może być również zwiększone przez oba leki. Jeśli przyjmujesz któryś z tych leków i wystąpi u Ciebie silny dyskomfort żołądka lub wymioty, natychmiast poszukaj pomocy.

Zarówno Victoza jak i Ozempic mogą być stosowane z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, ale ryzyko hipoglikemii może być zwiększone. Oba leki mogą wchodzić w niekorzystne interakcje lekowe. Należy ściśle monitorować poziom cukru we krwi przez cały okres leczenia. Lekarz może chcieć zmienić jedną z recept, jeśli pacjent stosuje więcej niż jeden lek na cukrzycę.

Jeśli jesteś w ciąży lub zamierzasz zajść w ciążę, natychmiast poinformuj o tym lekarza, ponieważ w tym okresie nie należy stosować tych leków.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zakupu Victoza online w Polsce

Czy Victoza może pomóc mi schudnąć?

Na utratę wagi związaną z Victozą wpływa wiele zmiennych, w tym zmiany w diecie i aktywności. Ponadto w jednej z negatywnych recenzji zauważono, że dawkowanie Victozy wpływa na ilość masy ciała, którą dana osoba traci. Użytkownicy leku Victoza, którzy przyjmowali 1,2 mg, stracili około 10,5 funta, natomiast użytkownicy leku Victoza, którzy przyjmowali 1,8 mg, stracili około 12 funtów.

Jak długo trwa, aby Victoza zaczęła działać, pomagając w utracie wagi?

Może upłynąć kilka tygodni, zanim użytkownicy leku Victoza zaczną tracić na wadze. Należy pamiętać, że głównym celem stosowania leku Victoza nie jest zmniejszenie masy ciała. Celem tego leku jest pomoc w zarządzaniu cukrzycą typu 2.

Czy osoby nie chorujące na cukrzycę mogą stosować Victozę w celu utraty wagi?

Żaden autorytet medyczny nie zezwolił na stosowanie preparatu Victoza w leczeniu pacjentów bez cukrzycy typu 2. Saxenda, inny agonista GLP-1 ze składnikiem aktywnym liraglutydem, otrzymał zgodę FDA na stosowanie w celu redukcji masy ciała. Saxenda, która jest dostępna w większych dawkach niż Victoza, może być przyjmowana przez osoby bez cukrzycy typu 2 w celu utraty wagi. Zapytaj swojego lekarza, czy Saxenda lub inny agonista GLP-1 jest dla Ciebie odpowiedni.

Co Victoza robi z organizmem?

Victoza jest agonistą receptora GLP-1 zatwierdzonym do leczenia cukrzycy typu 2. Pomaga on zwiększyć produkcję insuliny trzustkowej, spowolnić opróżnianie żołądka, Pomaga zmniejszyć głód i zmniejszyć produkcję cukru w wątrobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *