Gdzie kupić Saxenda online bez recepty?

 •   Kupuj leki online
 •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
 •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Jak działa Saxenda?

Co należy wiedzieć przed zakupem Saxendy online w Polsce? Saxenda jest lekiem na receptę, który występuje we wstrzykiwaczu typu pen z pojedynczą dawką. Saxenda jest lekiem z grupy agonistów receptora glukagonopodobnego peptydu-1 (GLP-1). Twój organizm wytwarza GLP-1, hormon, który pomaga kontrolować apetyt.

Saxenda naśladuje GLP-1, który zwiększa sytość i zmniejsza apetyt. Z czasem może to prowadzić do zmniejszenia apetytu i utraty wagi. Saxenda działa najlepiej w połączeniu ze zrównoważoną dietą i regularnymi ćwiczeniami.

Kogo to dotyczy?

Osoby, których wskaźnik masy ciała (BMI) jest uznawany za nadwagę lub otyłość i które mają co najmniej jedno schorzenie związane z masą ciała, otrzymują lek Saxenda, aby pomóc im schudnąć (takie jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub cukrzyca typu 2). Ponadto jest on wskazany dla młodzieży w wieku 12-17 lat, która jest otyła i której masa ciała wynosi ponad 100 kg.

Saxenda nie jest bezpiecznym i skutecznym lekiem dla każdego, chociaż może być użyteczną metodą utraty wagi. Leku Saxenda nie powinny przyjmować osoby, które są w ciąży lub mają w wywiadzie osobistym lub rodzinnym raka rdzeniastego tarczycy lub mnogą neoplazję endokrynną typu 2 (MEN2). Jeśli Saxenda jest odpowiednim lekiem dla pacjenta, lekarz może pomóc w podjęciu tej decyzji.

Jak działają agoniści receptora GLP-1?

Zatwierdzone leki będące agonistami receptora GLP-1 każdy pomaga w redukcji wagi w nieco inny sposób. Inne mogą utrudniać organizmowi wchłanianie tłuszczu ze spożywanych pokarmów. Niektóre mogą zmniejszać apetyt.

Ważne jest, aby pamiętać, że te leki nie są substytutem dobrej diety i ćwiczeń. Aby w pełni wykorzystać receptę na leki odchudzające i leczyć lub unikać wszelkich związanych z nimi chorób przewlekłych, specjaliści prawdopodobnie doradzą Ci zmianę zachowania, na przykład poprzez rozpoczęcie ćwiczeń i zdrowego odżywiania.

Saxenda: Czy to działa?

Według badań klinicznych, buy Saxenda bez recepty w Polsce pomaga osobom z nadwagą lub otyłością w wieku 12 lat i starszych schudnąć i utrzymać wagę. W trzyletnim badaniu Saxenda, 56% pacjentów straciło znaczną ilość wagi w pierwszym roku, a około połowa z nich utrzymała wagę na czas trwania badania.

Zmniejszanie masy ciała może rozpocząć się w ciągu kilku tygodni od przyjęcia leku Saxenda. Połączenie leku Saxenda z dietą niskokaloryczną i regularnymi ćwiczeniami zmaksymalizuje jego korzyści. Aby uzyskać najlepsze wyniki stosowania leku Saxenda, Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Środki ostrożności, które należy podjąć przed zakupem Saxenda online w Polsce

Podczas stosowania leku Saxenda należy zawsze stosować się do zaleceń lekarza i farmaceuty. Nie ma określonych pokarmów, których należy unikać, raczej lekarz zaleci stosowanie niskokalorycznej, bogatej w składniki odżywcze diety w celu osiągnięcia najlepszych wyników odchudzania.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub zamierza zajść w ciążę w najbliższej przyszłości, nie należy kupować leku Saxenda bez recepty w Polsce. Liraglutyd, substancja czynna, może być szkodliwa dla płodów. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią, ponieważ nie wiadomo, czy lek Saxenda przechodzi do mleka matki.

Leku Saxenda nie powinny również stosować osoby, które są uczulone na którykolwiek z jego składników, mają raka tarczycy w wywiadzie lub chorują na zespół mnogiej gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej typu 2 (MEN2). Leku Saxenda nie należy stosować z insuliną lub jakimikolwiek innymi lekami odchudzającymi, zarówno tymi na receptę, jak i suplementami.

Jakie są negatywne skutki stosowania leków z grupy GLP-1?

Najczęstsze negatywne skutki stosowania leków odchudzających GLP-1 to ból głowy, zmęczenie, nudności, wzdęcia, zaparcia, biegunka i rozstrój żołądka. Te działania niepożądane zwykle pogarszają się w ciągu pierwszych kilku tygodni stosowania i stopniowo poprawiają się lub całkowicie znikają. W celu leczenia działań niepożądanych, które możesz mieć, lekarz ustali odpowiedni schemat dawkowania i w razie potrzeby może zmienić plan opieki.

Niektóre z poważniejszych działań niepożądanych to nowotwory tarczycy, w tym rak, zapalenie trzustki, problemy z pęcherzykiem żółciowym i nerkami oraz wahania nastroju. Chociaż zdarzenia te są rzadkie, należy porozmawiać z lekarzem klinicystą, jeśli zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane, które Cię niepokoją.

Działania negatywne

Jak każdy lek, buy Saxenda bez recepty w Polsce może mieć negatywne skutki uboczne. Użytkownicy Saxenda często doświadczają skromne skutki uboczne, takie jak:

 • Niestrawność
 • Ból w kontynencie
 • Nudności lub biegunka
 • Zaparcia
 • Biegunka
 • Wzdęcia
 • Gaz
 • Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi) (low blood sugar)
 • Zmniejszenie apetytu
 • Bóle głowy
 • Zawroty głowy
 • Ból ust
 • Zmęczenie
 • Zmienność smaku
 • Lęk
 • Trudności w zasypianiu (bezsenność)
 • Reakcja w miejscu wstrzyknięcia
 • Zakażenia dróg moczowych

Jeśli działania niepożądane są nieprzyjemne lub nasilają się, należy porozmawiać z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia. Kupowanie Saxenda online w Polsce czasami powoduje poważniejsze działania niepożądane. Jeśli podczas stosowania leku Saxenda wystąpią objawy reakcji alergicznej, należy wezwać pogotowie. Inne wskaźniki poważnej reakcji to.

 • Problemy z widzeniem
 • Szybkie bicie serca
 • Dezorientacja
 • Straszny ból głowy
 • Niestabilna mowa
 • Niezdolność do koordynacji
 • Sztywność mięśni
 • Skrajna gorączka
 • Drgawki
 • Uczucie, że możesz zemdleć

Te negatywne działania mogą być oznaką poważnego problemu medycznego. Jeśli podczas stosowania leku Saxenda wystąpi którekolwiek z powyższych negatywnych działań, należy udać się bezpośrednio na pogotowie.

Dawkowanie

Saxenda to pen do wstrzykiwania w pojedynczej dawce, który jest przepisywany na receptę. Pacjenci często zaczynają od dawki 0,6 miligramów (mg) na dobę przez jeden tydzień. Rozpoczęcie od mniejszej dawki pomaga zmniejszyć niekorzystne działanie na układ pokarmowy.

Dawka stopniowo zwiększa się do 1,2 mg w drugim tygodniu, 1,8 mg w trzecim tygodniu i 2,4 mg w czwartym tygodniu. Większość osób zaczyna przyjmować dawkę podtrzymującą 3 mg na dobę po pięciu tygodniach.

Można uzyskać pomoc od lekarza przepisującego lek, aby wybrać odpowiedni dla siebie schemat dawkowania, w tym jak długo należy przyjmować lek Saxenda. Najlepiej jest przyjmować lek Saxenda o tej samej porze każdego dnia, z posiłkiem lub bez.

Interakcje

Zakup Saxenda bez recepty w Polsce może zakłócać wchłanianie innych leków lub powodować negatywne skutki uboczne, ponieważ wydłuża opróżnianie żołądka. Jeśli stosujesz inne leki na receptę, środki dostępne bez recepty lub suplementy diety, poinformuj o tym lekarza.

W szczególności należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent stosuje inne leki na cukrzycę (zwłaszcza insulinę lub sulfonylomoczniki, takie jak gliburyd). Leku Saxenda nie należy stosować z innymi lekami, w tym z liraglutydem, eksenatydem lub dulaglutydem.

Lek Saxenda należy przyjmować zgodnie z zaleceniami

Lek do samodzielnego wstrzykiwania Saxenda jest stosowany w leczeniu bólu. Należy go wstrzykiwać podskórnie (pod skórę) w górną część ramienia, udo lub brzuch. Nie ma znaczenia, czy pacjent jadł, czy nie, Lek można przyjmować, kiedy tylko się chce.

Procedura wstrzykiwania została tutaj streszczona, ale aby uzyskać szczegółowe instrukcje przed użyciem, należy zapoznać się z pełną informacją o recepcie:

 • Obserwować roztwór przez okienko pióra, aby potwierdzić, że jest on przejrzysty i bezbarwny.
 • Wymienić igłę pióra.
 • Przed wykonaniem pierwszego wstrzyknięcia należy sprawdzić przepływ leku Saxenda przy użyciu nowego pena.
 • Wybrać dawkę leku.
 • Przytrzymać przycisk dawki podczas wstrzykiwania dawki, aż licznik dawki odczyta 0. Gdy licznik dawki odczyta 0, ostrożnie policzyć do 6, a następnie wyjąć igłę.
 • Po wyjęciu igły założyć nasadkę na długopis, a następnie wyrzucić.
 • Należy pamiętać, aby naprzemiennie wykonywać wstrzyknięcia w tym samym miejscu i używać nowej igły do każdego wstrzyknięcia.

Skąd mam wiedzieć, czy lek na odchudzanie jest dla mnie odpowiedni?

Wiele osób z problemami zdrowotnymi związanymi z wagą są kandydatami do leków odchudzających. Warunki te obejmują, ale nie są ograniczone do, cukrzyca typu 2 i nadmierne ciśnienie krwi.

Klinicyści w naszej partnerskiej aptece przestrzegają rygorystycznego procesu przesiewowego, który obejmuje sprawdzenie określonego wskaźnika masy ciała (BMI), braku określonych schorzeń i historii nieudanych prób utraty wagi poprzez same zmiany stylu życia. Musisz mieć BMI co najmniej 30, jeśli nie masz schorzeń związanych z wagą. Jeśli masz chorobę związaną z wagą, Twój wskaźnik BMI musi wynosić 27 lub więcej.

Jeśli dana osoba nie jest dobrym kandydatem na lek na odchudzanie, nasz partner farmaceutyczny może nadal być stosowany do zarządzania innymi aspektami ich zdrowia, takimi jak modyfikacje diety i choroby przewlekłe, zdrowie psychiczne i natychmiastowe potrzeby medyczne.

Czy mogę kupić Saxenda w Holandii bez recepty?

Mieszkasz w Holandii lub chcesz zamówić Saxendę z Holandii? W takim razie możesz kupić Saxenda w Holandii bez recepty za pośrednictwem naszej apteki partnerskiej, klikając na powyższe linki. Nasza apteka partnerska oferuje również usługę dostawy do domu w Holandii, więc nie będzie problemu!

Czy Saxenda jest dostępna online?

Odpowiedź brzmi tak, możesz kupić Saxenda online, jeśli otrzymasz receptę od swojego lekarza lub naszej partnerskiej apteki.

Umów się na spotkanie z lekarzem, aby otrzymać receptę. Wizyta może być umówiona osobiście lub online poprzez portal internetowy. Lekarz może poprosić Cię o wykonanie badania krwi w celu oceny poziomu cholesterolu, cukru we krwi na czczo i A1C, a także zadać Ci pytania dotyczące Twojej wagi i historii medycznej.

Po uzyskaniu recepty na lek Saxenda w Polsce, można go kupić w aptece internetowej, i zostanie on dostarczony do Twojego domu.

Dawkowanie leku Saxenda w ciągu tygodnia:
Tydzień Dozowanie
1 0,6 mg raz na dobę
2 1,2 mg raz na dobę
3 1,8 mg raz na dobę
4 2,4 mg raz na dobę
5 3 mg raz dziennie

Jaka jest cena leku Saxenda w Polsce?

 • Za 1 pen Saxenda cena wynosi: 637,83 zł
 • Za 2 pióra od Saxenda cena wynosi: 1112,51 zł
 • Za 3 pióra od Saxenda cena wynosi: 1586,30 zł
 • Za 4 pióra od Saxenda cena wynosi: 2064,55 zł
 • Za 5 piór od Saxenda cena wynosi: 2532,98 zł ( oszczędzasz 890 zł )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *