Czy mogę kupić Wegovy bez recepty?

 •   Kupuj leki online
 •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
 •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Opis leku Wegovy

Co należy wiedzieć przed zakupem Wegovy online w Polsce? Wegovy to lek stosowany w leczeniu otyłości, który należy do grupy leków znanych jako agoniści receptora glukagonopodobnego peptydu-1 (GLP-1) i zawiera substancję czynną semaglutyd.

GLP-1 naśladują działanie hormonu GLP-1, który jest wytwarzany naturalnie w przewodzie pokarmowym i pomaga spowolnić opróżnianie żołądka, zmniejszając głód, Zmniejsza również produkcję cukru w wątrobie i obniża poziom insuliny.

W przeciwieństwie do innych leków redukujących wagę, GLP-1 nie tylko działają jako środek hamujący lub pobudzający apetyt, ale także pomagają organizmowi lepiej kontrolować poziom insuliny i glukozy.

Wegovy jest pierwszym lekiem, który został zatwierdzony od 2014 roku do przewlekłego zarządzania wagą. Wegovy, lek GLP-1, który zawiera również semaglutyd, jest wstrzykiwany raz w tygodniu i oferuje wyższą dawkę semaglutydu niż Ozempic.

*Wegovy będzie wkrótce dostępny w naszej aptece partnerskiej, a tymczasem równie skutecznym zamiennikiem jest Saxenda.

Wegovy jest zatwierdzony do promowania przewlekłej kontroli masy ciała, gdy jest przyjmowany w połączeniu ze zmianami behawioralnymi, takimi jak niskotłuszczowa, niskokaloryczna dieta i program ćwiczeń. Produkt Wegovy nie powinien być stosowany samodzielnie jako środek wspomagający redukcję masy ciała.

Tylko osoby o wskaźniku masy ciała (BMI) wynoszącym 30 lub więcej, lub osoby o wskaźniku BMI wynoszącym 27 lub więcej, które mają metaboliczne problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca typu 2, wysoki poziom cholesterolu lub wysokie ciśnienie krwi, mogą kupić lek Wegovy bez recepty w Polsce.

Skuteczność

GLP-1 jest badany jako klasa leków od ponad 16 lat i konsekwentnie zmniejsza masę ciała u osób otyłych z cukrzycą i bez cukrzycy.

W swoim zawiadomieniu o zatwierdzeniu, organ medyczny wymienił następujące wyniki dotyczące skuteczności produktu Wegovy w leczeniu przewlekłej kontroli masy ciała:

 • W jednym z badań stwierdzono, że semaglutyd może pomóc w zmniejszeniu prawdopodobieństwa śmiertelności z przyczyn sercowo-naczyniowych, zawału mięśnia sercowego bez zgonu lub udaru mózgu bez zgonu u osób z cukrzycą typu 2, u których występuje wysokie ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a także pomóc w poprawie zdrowia metabolicznego i masy ciała.
 • W podwójnie ślepych badaniach z udziałem ponad 2000 osób z BMI wynoszącym 30 lub więcej wykazano, że gdy semaglutyd połączono ze zmianami behawioralnymi, 50% uczestników było w stanie stracić co najmniej 15% początkowej masy ciała.
 • Buy Wegovy Online in Poland może również pomóc w zmniejszeniu wskaźnika zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych, niezakończonego zgonem zawału serca lub niezakończonego zgonem udaru mózgu u pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej, jak wynika z dodatkowych badań. Wegovy nie tylko wykazano, że poprawia cukrzycę i masę ciała.
 • Semaglutyd, aktywny składnik leku Wegovy, może być bardziej skuteczny niż liraglutyd w promowaniu utraty masy ciała, według niektórych badań, w tym wyników badań SUSTAIN (semaglutyd nietrwały w leczeniu cukrzycy typu 2) i STEP (semaglutyd efekt leczenia u osób z otyłością) (aktywny składnik leku Saxenda)

Jednak kluczowe jest, aby pamiętać, że jak w przypadku każdego badania, to co działa najlepiej dla Ciebie może nie być tym samym lekiem, który działa najlepiej dla większości innych osób w porównywalnych sytuacjach.

Dawkowanie

Jeśli lekarz zezwoli na zakup leku Wegovy bez recepty w Polsce, zacznie on od małej dawki i będzie ją stopniowo zwiększał przez okres 16 do 20 tygodni, aż do zażywania 2,4 mg raz w tygodniu.

Stopniowe zwiększanie dawki leku może pomóc zmniejszyć możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.

Działania negatywne

Jedno lub więcej działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego zgłosiło 74% osób stosujących Wegovy (semaglutyd). Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku Wegovy były:

 • Nudności
 • Wymioty
 • Biegunka
 • Ból w kontynencie
 • Zaparcia
 • Zgaga
 • Obroty

Poważne działania niepożądane występują rzadziej, ale nadal można się ich spodziewać. Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów:

 • Utrzymujący się dyskomfort w żołądku, z wymiotami lub bez, który rozpoczyna się w górnej lewej lub środkowej części żołądka i może przemieszczać się do tyłu.
 • wysypka skórna, świąd
 • obrzęk oczu, twarzy, ust, języka lub gardła
 • trudności w oddychaniu lub połykaniu
 • zmniejszone oddawanie moczu
 • Obrzęk nóg, kostek lub stóp
 • Upośledzone widzenie
 • Zawroty głowy lub omdlenia
 • ból w górnej części brzucha
 • zażółcenie oczu lub skóry
 • Gorączka
 • Stolce toniczne i gliniaste
 • szybkie bicie serca

Ostrzeżenia i interakcje

Wegovy nie jest odpowiedni dla każdego.

Prawdopodobieństwo rozwoju guzów komórek C tarczycy może być większe u osób z osobistym lub rodzinnym wywiadem dotyczącym raka rdzeniastego tarczycy, rzadkiej i w większości dziedzicznej postaci raka tarczycy. Ponadto nie powinny go stosować osoby, które cierpią na nietypowy stan znany jako zespół mnogiej neoplazji wewnątrzwydzielniczej typu 2 (NEM 2).

Wszelkie inne przyjmowane obecnie leki na receptę lub bez recepty należy ujawnić lekarzowi. Należy pamiętać, że leku Wegovy nie należy stosować z innymi lekami z grupy GLP-1 lub lekami na odchudzanie.

Saxenda vs Wegovy

Zatwierdzone leki GLP-1, Wegovy i Saxenda. Wykazano, że oba te leki są korzystne we wspomaganiu redukcji masy ciała u niektórych osób, gdy są połączone z innymi zmianami stylu życia, a mianowicie z dietą i ćwiczeniami.

Lek Wegovy dostarcza substancji czynnej, natomiast lek Saxenda zawiera substancję czynną, liraglutyd, chociaż oba są GLP-1.

Ta sama duńska firma farmaceutyczna, Novo Nordisk, produkuje oba leki. Chociaż składniki aktywne leków są różne, działają one w podobny sposób, aby pomóc w redukcji wagi i poprawić zdrowie metaboliczne.

Liraglutyd jest głównym przedmiotem badań mających na celu określenie, w jaki sposób GLP-1s pomagają w redukcji wagi. Zgodnie z badaniami, te leki GLP-1 są stosowane w celu stymulowania produkcji insuliny w trzustce, zmniejszenia opróżniania żołądka i utrzymania poziomu glukozy i insuliny po posiłkach.

Wyniki te sugerują, że GLP-1 pomagają zmniejszyć poziom insuliny, głód i wrażliwość mięśni na insulinę, z których wszystkie sprzyjają utracie wagi.

Który jest lepszy na odchudzanie – Wegovy czy Ozempic?

Wegovy i Ozempic Oba mogą przyczynić się do trwałej utraty masy ciała u osób z nadwagą i otyłością, które zobowiązują się do długoterminowych zmian behawioralnych, w tym diety, ćwiczeń i technik redukcji stresu.

Niektórzy ludzie mogą stracić więcej wagi przy wyższych dawkach proponowanych przez Wegovy, ale to, co działa najlepiej dla jednej osoby, może nie działać najlepiej dla Ciebie. Ostatecznie, Wegovy i Ozempic nie są szybkimi poprawkami dla redukcji wagi.

Postępuj zgodnie z radą swojego lekarza’aby zapewnić, że stale włączasz zmiany w stylu życia podczas przyjmowania któregokolwiek z tych leków, , aby zapewnić, że korzystasz z nich bezpiecznie i skutecznie.

Czy mogę kupić Wegovy w Holandii bez recepty?

Mieszkasz w Holandii lub chcesz zamówić Wegovy z Holandii? W takim razie możesz kupić Wegovy w Holandii bez recepty za pośrednictwem naszej apteki partnerskiej, klikając na linki powyżej. Nasza apteka partnerska oferuje również usługę dostawy do domu w Holandii, więc nie będzie problemu!

Pytania i odpowiedzi dotyczące kupowania Wegovy online w Polsce

Czy Wegovy i Saxenda to to samo?

Oba leki na cukrzycę, Wegovy i Saxenda, zostały zatwierdzone do klinicznej kontroli masy ciała. Chociaż oba działają jako agoniści receptora GLP-1, zawarte w nich substancje czynne różnią się. Podczas gdy Saxenda zawiera liraglutyd, Wegovy zawiera semaglutyd.

Czy mogę zmienić lek Saxenda na Wegovy?

W trakcie leczenia można zmienić lek Saxenda na Wegovy, jeśli lekarz uzna to za bezpieczne.

Który lek jest porównywalny z lekiem Wegovy?

Substancją czynną leku Wegovy, agonistą receptora glukagonopodobnego peptydu-1s (GLP-1s), jest semaglutyd. Inne przykłady GLP-1s to liraglutyd (Saxenda), dulaglutyd (Trulicity) i semaglutyd (Ozempic).

Czy Wegovy jest skuteczniejszy niż Olympic?

Wegovy i Ozempic są zarówno GLP-1 – agonistami receptora glukagonopodobnego peptydu-1 – których aktywnym składnikiem jest semaglutyd. Wegovy, który może promować utratę wagi, jest dostępny w nieco wyższych dawkach niż Ozempic. Jednak to Twój konkretny stan zdrowia określi, co jest dla Ciebie najlepsze.

Jaka jest cena Wegovy w Polsce?

 • Za 1 pen Wegovy cena wynosi: 637,83 zł
 • Za 2 pióra od Wegovy cena wynosi: 1112,51 zł
 • Za 3 pióra od Wegovy cena wynosi: 1586,30 zł
 • Za 4 pióra od Wegovy cena wynosi: 2064,55 zł
 • Za 5 piór od Wegovy cena wynosi: 2532,98 zł ( oszczędzasz 890 zł )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *